Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.partem.to-swiezy.naklo.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.reverti.to-swiezy.naklo.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-swiezy.naklo.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Caldasia_brasiliensis Benirredra Barjas_(Leon) Campeonato_Mundial_de_Esquí_Nordico_de_1991 Batalla_de_monterey Buquetense Carlos_Hernandez_(beisbolista_venezolano) Catarata_Angel Borophaginae Bahomamey_(Puerto_Rico) Brosses Chahuis_(insecto) Bactriano Blossom Bélâbre Calle_Arroyo Benjamín_Beltrán Bärbel_wockel Bolsa_de_valores_de_Lima Braganca_/_Braganza_(distrito) Catedral_Santa_Maria_de_La_Encarnación Canadá_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Múnich_1972 Calibishie Billy_bishop Añú Campeonato_Italiano_de_Fútbol_1921-22_(CCI) Brínkovskaya Blackburnium_triceratops Bosanska_Krupa Cantar_de_los_Cantares_de_Salomón Buddleja_connata Cerros_(Belice) Centro_Nacional_de_Referencia_de_Aplicacion_de_las_Tecnologias_de_la_Informacion_y_la_Comunicacion Calle_Dr._Daud_Pota Calvelo_Ríos_Manuel Baribal Ballota_acuta_var._saharica Bogdan_Stancu Challenger_de_Burdeos_2013 Bryconaethiops_quinquesquamae Boñar_(León) Bricookea Bristol_(avión) Brote_de_gripe_A_(H1N1)_de_2009_en_Espana Carmen_Martínez_Aguayo Centros_clandestinos_de_detencion Baccharis_chilco Babosa_fantasma Broken_Siglo_XVI Boy_Parts Brookfield_(Connecticut) Bion_9 Banco_Votorantim BD-17_63 Campeonato_Mundial_de_Esgrima_de_2008

html map